XVII Tolkien Levelező Verseny – Mailowy Konkurs Tolkienowski

Węgierskie Towarzystwo Tolkienowskie ogłosiło siedemnastą edycję mailowego konkursu Tolkien Levelező Verseny. Po raz 10 dostępna będzie kategoria „Quendi”, rozgrywana po angielsku. Konkurs potrwa do maja, czas na zapisy jest do 31 października.

Węgierskie Towarzystwo Tolkienowskie (Magyar Tolkien Társaság) pierwsze edycje konkursu Tolkien Levelező Verseny (TLV), rozgrywane wyłącznie po węgiersku, adresowało do uczniów w wieku 10-18 lat. Z czasem wprowadzono rozróżnienie na kategorie, nie tylko ze względu na wiek, ale i obejmowany materiał. Dodatkowo powstała kategoria „Quendi”, dostępna dla każdego władającego językiem angielskim, choć grupą, z myślą o której pisane są zadania, są raczej nastolatkowie.

W konkursie rozegrane zostanie pięć rund, podczas których wymagana będzie znajomość głównie „Hobbita”, „Władcy Pierścieni” i „Silmarillionu”, choć może być konieczne sięgnięcie do innych dzieł. Każda runda potrwa miesiąc, w ciągu którego uczestniczy będą musieli odpowiedzieć na pytania, zagadki i quizy, a także zmierzyć się z zadaniami kreatywnymi.

W kategorii „Quendi” może wystartować maksymalnie 60 osób. W tej kategorii nie przewidziano nagród poza ogłoszeniem zwycięzcy i publikacją prac artystycznych na stronie Magyar Tolkien Társaság i w czasopiśmie „Lassi Laurië”.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie https://tolkien.hu/mtt/item/3333-tlv2022-quendi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.