Łódź Eärendila – konkurs i nowe szczegóły

Organizatorzy łódzkiego konwentu tolkienowskiego „Łódź Eärendila” przedstawili cały program wydarzenia oraz ogłosili konkurs artystyczny. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 22 października w Domu Literatury w Łodzi.

Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w dowolnej postaci, może to być rysunek, grafika, szkic, rzeźba itp., przedstawiającą temat „Łódź Eärendila”. Prace należy nadsyłać na adres podany w tym wpisie na Facebooku. Zwycięzca ogłoszony zostanie podczas sobotniego wydarzenia, czeka na niego nagroda niespodzianka.

Podczas wydarzenia wygłoszone zostaną cztery prelekcje. Zostali już ogłoszeni prelegenci oraz tematy:

  • Kacper Pochopień” „Polskie czasopisma tolkienowskie”
  • Marcel Isalski” „Od sprzymierzeńców władcy ciemności do ulubieńców ulubienicy profesora – ewolucja ukazywania krasnoludów przez Tolkiena”
  • Mateusz Jacak” „Problematyka projektowania opraw dla dzieł Tolkiena”
  • Cezary Frąc” „Boje z Tolkienem czyli specyfika tłumaczenia jego książek”

„Łódź Eärendila” odbędzie się w sobotę, 22 października w Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17). Początek o godzinie 10:00, towarzyszącą wydarzeniu wystawę czasopism tolkienowskich, opraw oraz map można zwiedzać od 9:30. Wstęp jest wolny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja online.

Organizatorami wydarzenia są Bractwo Studenckie Giedyminia Ostrogiensis, Polscy Kolekcjonerzy Dzieł Tolkiena, Jakiś Buc (Mateusz Jacak Design) oraz Jak będzie w Śródziemiu bez Morgotha.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/3207205539496808

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.