Konkurs literacki „W świecie Tolkiena – opowieści inspirowane Śródziemiem”

KMF „Sagitta”, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu i Drużyna Pyrlandii zapraszają na drugą edycję konkurs literackiego „W świecie Tolkiena”. Zadaniem jest napisanie krótkiego opowiadania inspirowanego Tolkienem. Czas jest do 7 listopada.

Pierwszy konkurs „W świecie Tolkiena – opowieści inspirowane Śródziemiem”, organizowany przez Klub Miłośników Fantastyki „Sagitta” odbył się w lutym zeszłego roku. W tegorocznej edycji zadanie stojące przed uczestnikami jest takie samo: napisanie opowiadania zainspirowanego twórczością J.R.R. Tolkiena. Maksymalna objętość tekstu to 4 strony A4. Zgłoszenia w postaci elektronicznej można wysyłać od 17 października do 7 listopada, do godziny 18:00. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: od 14 do 18 lat i powyżej 18 lat.

Prace zostaną ocenione pod kątem oryginalności pracy, ujęcia tematu, pomysłu i dojrzałości literackiej. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 8 listopada, na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, w tym książki Tolkiena lub okołotolkienowskie.

Konkurs jest elementem projektu „Bierz się za słowa”, realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Program dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: https://kmfsagitta.pl/2022/10/11/konkurs-literacki-w-swiecie-tolkiena-opowiesci-inspirowane-srodziemiem-2/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.