26. Festiwal Nauki i sekrety „Władcy Pierścieni”

Podczas warszawskiego 26. Festiwalu Nauki 2022, Katedra Studiów Interkulturowych Wydział Lingwistyki Stosowanej UW zaprasza w piątek 30 września na wykład „Sekrety Władcy Pierścieni”, który wygłosi dr Marcin Niemojewski.

Celem prelekcji „Sekrety „Władcy Pierścieni”, czyli o pożytkach z opowiadania bajek i wymyślania języków” jest próba wyjaśnienia fenomenu twórczości J.R.R. Tolkiena, w której łączą się jego pasja filologiczna, fascynacja mitem i chrześcijańska wiara.

Wydarzenie odbędzie się w sali 3.014 Katedry Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej (ul. Dobra 55). Początek o godzinie 15:00.

Festiwal Nauki to inicjatywa środowisk naukowych, której pierwsza edycja odbyła się w 1997 roku. Jej założeniem była potrzeba rozmawiania o nauce ze społeczeństwem, udostępnianie wiedzy i najnowszych odkryć. Główna część tegorocznego festiwalu trwała od 16 do 25 września, zaś Katedra Studiów Interkulturowych przygotowała dodatkowe wydarzenia zaplanowane na 29 i 30 września.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/406308498352667

Źródło: https://festiwalnauki.edu.pl/spotkania/sekrety-wladcy-pierscieni-czyli-o-pozytkach-z-opowiadania-bajek-i-wymyslania-jezykow

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.