Debata Klubu Jagiellońskiego „Tolkien przewraca się w grobie?”

Klub Jagielloński zaprasza na debatę na temat serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”. Odbędzie się w krakowskiej siedzibie Klubu w czwartek, 29 września. Wezmą w niej udział Krzysztof M. Maj i Mateusz Tondera.

Pretekstem do debaty „Tolkien przewraca się w grobie? Wojna o Pierścienie władzy” jest podział wśród miłośników Tolkiena, gdzie z jednej strony padają m.in. argumenty o niespójności z wizją Tolkiena i jego chrześcijańskim światopoglądem, z drugiej o prawie do autorskiej interpretacji i zarzuty rasizmu.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Odbędzie się w siedzibie Klubu (Rynek Główny 34), początek o godzinie 18:00.

Krzysztof M. Maj jest doktorem nauk humanistycznych oraz wykładowcą Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego.

Mateusz Tondera to doktor prawa i adwokat, a także członek Klubu Jagiellońskiego oraz współpracownik portalu opinii Klubu Jagiellońskiego i czasopisma idei „Pressje”.

Debata jest częścią projektu ,,Kontra – Budujemy forum debaty publicznej” finansowanego z dotacji Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Klub Jagielloński to stowarzyszenie i think tank społeczno-polityczny o profilu konserwatywnym i republikańskim założony w 1989 w Krakowie. Za cel stawia sobie szukanie rozwiązań ustrojowych, gospodarczych i społecznych służących integralnemu rozwojowi człowieka.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/811351696563770

Źródło: https://klubjagiellonski.pl/2022/09/21/tolkien-przewraca-sie-w-grobie-wojna-o-pierscienie-wladzy/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.