Pieśni Śródziemia na festiwalu „No War! – Make music!”

W ramach trwającego w Legnicy festiwalu muzycznego „No War! – Make music!”, organizowanego na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy, w sobotę 10 września w klubie Spiżarnia wystąpi m.in. zespół Za Progiem z programem Pieśni Śródziemia.

Festiwal jest imprezą charytatywną, dochód z imprezy przeznaczony będzie na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Trwa od 8 do 10 września. Sobota, ostatni dzień wydarzenia, poświęcona jest poezji śpiewanej. Oprócz Za Progiem, tego dnia wystąpią również duet Stanisław Marinczenko i Janusz Kasprowicz, Pudełko Zapałek, Bartosz Badtke, Michał Jaworski z Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego oraz Tadeusz Stupnicki i Niki Valkovaa. Koncerty w klubie Spiżarnia (ul. Piastowska 1) rozpoczną się o godzinie 19:00. Opłata za bilet – cegiełkę wynosi minimum 10 zł.

Wydarzenia organizuje Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie we współpracy z klubem Spiżarnia, pubem Ministerstwo Wódki i Śledzia, Fundacją „Otwarta Droga” i Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Partnerzy strategiczni wydarzenia to Browar Książęcy w Legnicy, Centrum Druku 4Kolory i Twoja Dobra Energia.

Za Progiem to powstały w tym roku zespół, który w ramach projektu Pieśni Śródziemia wykonuje pieśni z kart twórczości Tolkiena, we własnych aranżacjach a nieraz i we własnych tłumaczeniach. Jest rozwinięciem solowej inicjatywy Marcina Gąbki, jednego z członków zespołu. Oprócz niego na festiwalu zagrają Marysia Niewalda, Stanisław Marinczenko i Marcin Niewalda.

Źródło: https://tulegnica.pl/artykul/no-war-make-music/1349423

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.