Goniec Rohański szuka redaktorów

Goniec Rohański poszukuje osób chętnych do objęcia stanowisk redaktorów, by wspólnie przekazywać aktualności tolkienowskie.

Redaktorzy będą działać na zasadzie wolontariatu. Do ich zadań należeć będzie wyszukiwanie aktualności związanych z J.R.R. Tolkienem oraz jego twórczością oraz tworzenie treści zgodnie ze standardami depeszy agencyjnej. Chęć do współpracy można zgłaszać za pośrednictwem formularza kontaktowego, adresu: kontakt {małpa] goniecrohanski (kropka} pl lub za pośrednictwem Facebooka.

Goniec Rohański działa od maja 2016 roku. Ideą stojącą za stroną było stworzenie serwisu skoncentrowanego na przekazywaniu aktualności ze świata tolkienistyki, pokazujących ogrom wydarzeń z tej dziedziny dziejących się w Polsce i na świecie. Choć tego typu wiadomości znacznie łatwiej przenoszą się np. kanałami mediów społecznościowych, chcemy pozostać przy tradycyjnej stronie internetowej, a media społecznościowe traktować wyłącznie jako dodatkowe sposoby Informowania o nowych treściach.

Dotąd napisaliśmy prawie 1200 wiadomości. Obecnie serwis jest w dużej mierze działalnością jednoosobową, co okresowo negatywnie wpływa na możliwość informowania na czas o istotnych i ciekawych zdarzeniach. Pomoc dodatkowych redaktorów przyczyni się do lepszego reagowania na warte opisania wydarzenia.

Można nas również wesprzeć na mniejszą skalę, po prostu przekazując nam informacje o tematach wartych poruszenia. Wiele wydarzeń, zwłaszcza lokalnych, łatwo przegapić, a chcemy informować co się dzieje w całym fandomie. Nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich kanałów informacyjnych. Część znalezionych informacji musimy też odpuścić przez brak czasu na zajęcie się nimi, a przesłanie nam wzmianki o nich będzie argumentem za ich istotnością dla fanów, tym samym że warto się nad nimi pochylić. Sygnały można przekazać za pomocą formularza kontaktowego

Zachęcamy też od interakcji z naszymi wpisami w mediach społecznościowych: dodawanie polubień, komentarzy, a zwłaszcza udostępnianie ich dalej. Pozwoli nam to dotrzeć do większej grupy czytelników. Działamy na Facebooku, Twitterze i Tumblrze.

Możliwe jest też finansowe wsparcie, by pomóc pokryć m.in. koszt subskrypcji WordPress i domeny. W tym roku zrezygnowaliśmy z bezpłatnego planu WordPressu (który w zamian za darmowość wyświetlał reklamy), wykupując jednocześnie domenę goniecrohanski.pl. Przyjmujemy darowizny za pośrednictwem serwisu buycoffee.to.

„I want you for Rohan army” (ilust. Marta Kuziów)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.