Tolkien Studies nr 19

Pod koniec lipca, nakładem West Wirginia University Press, ukazał się 19 numer czasopisma Tolkien Studies. Zawiera jeden artykuł: opisaną przez Tolkiena chronologię „Władcy Pierścieni”, zredagowaną przez Williama Clouda Hicklina.

Tolkien podchodził do geografii i chronologii stworzonego przez siebie świata z dużą skrupulatnością, pilnował zgodności wędrówek postaci z odległościami na mapie, dbał o odpowiednie odwzorowanie zjawisk astronomicznych. Dopracowując szczegóły, ostatecznie stworzył przynajmniej trzy chronologie wydarzeń. Artykuł zawiera trzecią z nich, powstałą w latach 1949-1950. William Cloud Hicklin nie tylko zredagował tekst, ale też opatrzył go swoimi komentarzami.

Tolkien Studies: An Annual Scholarly Review to rocznik naukowy poświęcony studiom nad pracami Tolkiena. Redaktorami czasopisma są Douglas A. Anderson, Michael D. C. Drout oraz Verlyn Flieger. Dostępne jest na stronie Project Muse.

Źródło: https://muse.jhu.edu/issue/48264

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.