The Lord of the Rings Roleplaying

Studio Free League Publishing zapowiedziało nową grę fabularną, nazwaną po prostu „The Lord of the Rings Roleplaying”. System będzie działać na zasadach 5E. Premierę zaplanowano na pierwszy kwartał 2023.

Zgodnie z zapowiedzią, gra ma być adaptacją drugiej edycji „The One Ring” do reguł 5E. W podstawowym podręczniku gracze otrzymają sześć kultur ludów Śródziemia, mogących reprezentować jedną z sześciu klas. Podręcznik ma też zawierać reguły podróży, narad, opisy artefaktów, przeciwników czy magii Śródziemia. Jednocześnie z podręcznikiem głównym, ukaże się też kampania „Shire Adventures”. Oba tytuły będzie można zamawiać w przedsprzedaży jesienią, co da natychmiastowy dostęp do PDF-ów z treścią. Wersje fizyczne pojawią się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

5E to mechanika zaczerpnięta z piątej edycji systemu „Dungeons & Dragons”, jednego z popularniejszych systemów RPG. Do 2019 roku system 5E był wykorzystywany w grze „Adventures in Middle-Earth” studia Cubicle7, odpowiedzialnego też za pierwszą edycję gry „The One Ring”. Jednak w wyniku braku porozumienia z Sophisticated Games, udzielającego licencji na uniwersum Tolkiena, studio utraciło prawa do obu systemów. W 2021 roku prawa do „The One Ring” wykupiło Free League Publishing, zaś w czerwcu tego roku, gra ukazała się po polsku nakładem wydawnictwa Hexy Studio i Black Monk Games jako „Jedyny Pierścień”

Źródło: https://us3.campaign-archive.com/?u=2dcfb24fb7c8d0fb9c2f52040&id=9fac1d9d53

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.