„Uniwersum Śródziemia” – konkurs literacki

Z okazji 130. rocznicy urodzin Tolkiena, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu przygotowała konkurs literacki na napisanie alternatywnej wersji losów bohatera Tolkiena. Termin nadsyłania prac to 23 września.

Konkurs adresowany jest dla uczniów szkół średnich i osób dorosłych. W pracy konkursowej, liczącej od 5 do 10 stron, uczestnicy muszą napisać tekst, odpowiadający na pytania: co mogłoby się wydarzyć, gdyby bohaterowie Tolkiena podjęli inne decyzje? Jakie przygody mogliby przeżyć? Jakie historie mogłyby powstać?

Tekst w formie drukowanej i elektronicznej należy dostarczyć do biblioteki do 23 września (liczy się data odbioru przesyłki). Komisja oceni prace do 10 października, zaś 14 października nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (za miejsca od I do III oraz wyróżnienia), które odbędzie się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu (ul. Jana Kasprowicza 12). Laureaci zostaną ogłoszeni również w Internecie.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Pozytywnie zaBOOKowani” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury.

Źródło: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2714—-uniwersum-srodziemia—–konkurs-literacki-z-okazji-130-rocznicy-urodzin-jrr-tolkien.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.