Ulice Tolkiena i Gandalfa w warszawskim Mordorze

Radni Warszawy zadecydowali wczoraj, że dwie nowe ulice na Służewcu, w obszarze zwanym Mordorem, nosić będą imiona Tolkiena oraz Gandalfa.

Jak donosi stołeczna Wyborcza, na LXV Sesji Rady m.st. Warszawy radni zadecydowali, że dwie nowe ulice zostaną nazwane imieniem pisarza oraz czarodzieja. Dwa nowe odcinki lokalnych dróg początkowo miały nosić nazwy Pirytowej i Tytanowej, jednak w ramach dyskusji zaproponowano nowe nazwy. Wszyscy radni za wyjątkiem dwóch poparli pomysł. W toku rozmów pojawiła się też propozycja nazwania ulicy imieniem Saurona.

Mordorem nazywany jest obszar ulic Domaniewskiej, Wołoskiej, Cybernetyki i Marynarskiej. Swoją nazwę zyskał ze względu na dużą liczbę korporacyjnych biurowców, a co za tym idzie, dużymi korkami i problemami komunikacyjnymi. Dużą rolę w promowaniu nazwy Mordor ma profil facebookowy Mordor na Domaniewskiej. Zwolennicy tej nieformalnej nazwy podjęli kilka prób uczynienia jej bardziej oficjalną, a przynajmniej istniejącą w przestrzeni publicznej, przez zawieszanie tablic, zgłaszania projektu figury orka do budżetu obywatelskiego czy wydawanie gazety „Głos Mordoru”.

Źródło: https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,28561887,sluzewiec-mordorem-radni-przeglosowali-nazwy-nowych-ulic.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.