Konferencja Omentielva Nertea w Krakowie

Poświęcona językom tolkienowskim międzynarodowa konferencja Omentielva Nertea, odbędzie się od 4 do 7 sierpnia w Krakowie.

Główna część konferencji będzie mieć miejsce w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednak uczestnicy nocować będą w Katowicach, w Hotelu Załęże, gdzie też odbędzie się część punktów programu. W planie jest też przeprowadzenie fragmentu konferencji on-line za pośrednictwem Zooma. Zapisy trwają do 3 czerwca.

Referaty wygłoszone podczas konferencji zostaną opublikowane w czasopiśmie „Arda Philology”, zaplanowanym na 2023 rok. „Arda Philology” to specjalne wydanie czasopisma „Arda”, wydawanego przez Andersa Stenströma, szwedzkiego badacza Tolkiena, organizatora konferencji.

Konferencje Omentielva (co w quenyi oznacza „spotkanie”) organizowane są od 2005 roku, kiedy w Sztokholmie odbyła się pierwsza edycja. Od tego czasu odbywają się co dwa lata, w różnych miastach, w poprzednich latach gościły ją m.in. Antwerpia, Whitehaven, Helsinki czy Jenins. Dziewiątą edycję (drugi człon nazwy, „nertea”, oznacza właśnie „dziewiąte”) miała odbyć się w 2021 roku, została jednak przesunięta z powodu pandemii COVID-19. Zamiast tego, zorganizowano wtedy konferencje online pod nazwą „Onatsie”

Strona konferencji: https://www.omentielva.com/index.htm.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.