„Los Ereboru”, dodatek do „Wojny o Pierścień”

Wydawnictwo Galakta zapowiedział polską wersję „The Fate of Erebor”, mini-dodatku do gry „Wojna o Pierścień”. Polska wersja ukaże się 25 maja, angielska pojawiła się w kwietniu.

„Los Ereboru” pozwala rozegrać „Wojnę o Pierścień” w alternatywnej wersji historii, w której Bitwa Pięciu Armii nie zakończyła się zwycięstwem Wolnych Ludów Śródziemia, a Erebor stał się twierdzą Cienia. Tym samym pozwala połączenie „Wojny…” i „Bitwy Pięciu Armii” w jedną kampanię, przez rozegranie „Bitwy…” i na podstawie wyniku zmienienie warunków na planszy „Wojny…”.

„Los Ereboru” zawiera 4 kafle nakładane na główną planszę do gry oraz 8 nowych kart, w tym alternatywne wydarzenia dla Wolnych Ludów i Cienia oraz nowe wersje karty Gimliego, w tym jedna kompatybilna z Radą Rivendell z dodatku „Panowie Śródziemia”.

Dodatek pierwotnie był częścią edycji kolekcjonerskiej gry „Bitwa Pięciu Armii” oraz wznowionej edycji B5A w 2021 roku.

Gra planszowa „Wojna o Pierścień” Roberto Di Meglio, Marco Maggi i Francesco Nepitello pozwala graczom pokierować Wolnymi Ludami Śródziemia lub Sauronem. Celem graczy jest albo osiągnąć zwycięstwo militarne, albo doprowadzić Froda do Góry Przeznaczenia (grając siłami Dobra) lub doprowadzić do zawładnięcia Pierścienia nad Powiernikiem (grając siłami Zła). Gra ukazała się w 2004 roku, z drugą edycją w 2012. W Polsce grę wydaje Galakta.

Źródło: http://galakta.pl/trwa-przedsprzedaz-losu-ereboru-dodatku-do-wojny-o-pierscien/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.