Wykład otwarty: Pierścienie, potwory i pogańscy królowie

Duszpasterstwo Akademickie Plus oraz Stowarzyszenie Dając – Otrzymujemy zapraszają na wykład „Pierścienie, potwory i pogańscy królowie”, który 17 maja w poznańskim Collegium Novum UAM wygłosi o. Anicet Piotr Gruszczyński OFM.

Pełen tytuł wykładu to „Pierścienie, potwory i pogańscy królowie, czyli jak tropić chrześcijaństwo u Tolkiena, żeby nie pobłądzić”. Prelegent, o. Anicet Piotr Gruszczyński OFM, autor książek „Problematyka zła w twórczości J.R.R. Tolkiena. Ocena w świetle teologii katolickiej” oraz „Legendy uświęcone. Twórczość J.R.R. Tolkiena a chrześcijaństwo”, będzie próbować znaleźć wyjaśnienie znanych słów Tolkiena, że „Władca Pierścieni” jest dziełem „zasadniczo religijnym i katolickim”. Wskazane zostaną zarówno popularne interpretacje, niektóre prowadzące do nikąd, jak i te mniej oczywiste.

Wstęp na wykład jest wolny. Odbędzie się w sali C3 Collegium Novum Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (al. Niepodległości 4), początek o godzinie 18:00.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/720754029252579

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.