Przedsprzedaż RPG „Jedyny Pierścień”

Wczoraj ruszyła przedsprzedaż polskiej wersji drugiej edycji gry RPG „The One Ring”. Wydawcami są Hexy Studio i Black Monk Games. Podręcznik ukaże się podczas festiwalu Pyrkon (17-19 czerwca).

Sprzedaż przedpremierową prowadzi Black Monk Games, oferując podręcznik w dwóch wariantach: podstawowym i ekskluzywnym (w okładce ze skóry ekologicznej). Do książki dołączony będzie zestaw kości (2 zestawy w przypadku wersji eksklzywnej) – gra korzysta z kości K6 i K12, niektórym wynikom przypisując specjalne, nieliczbowe znaczenie. Zamawiający otrzymają PDF z zawartością podręcznika od razu, na fizyczną książkę będą musieli poczekać do Pyrkonu.

„Jedyny Pierścień” to gra fabularna autorstwa Francesco Nepitello, jednego z autorów gry planszowej „Wojna o Pierścień”. Została wydana w 2011 roku nakładem wydawnictwa Cubicle 7. W 2019 roku ogłoszono prace nad drugim wydaniem, jednak z początkiem roku 2020 wydawnictwo utraciło prawa do gry. Szwedzkie wydawnictwo Free League przejęło prawa do gry i rozpoczęło prace nad jej wznowieniem, zbierając fundusze na Kickstarterze. Wtedy też polskie Hexy Studio ogłosiło, że gra ukaże się również po polsku, nad czym wydawnictwo pracowało jeszcze w 2019 roku.

Druga edycja systemu wprowadza pewne zmiany do mechaniki gry, przenosi również akcję z Rhovanionu do Eriadoru, do czasów 20 lat po wyprawie Bilba Bagginsa.

Źródło: https://blackmonk.pl/1718-jedyny-pierscien.html

2 uwagi do wpisu “Przedsprzedaż RPG „Jedyny Pierścień”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.