Tolkien i Mali Ludzie, Wielkie Sny

Seria książek biograficznych dla dzieci „Little People, BIG DREAMS”, których autorką jest Maria Isabel Sánchez Vegara, na początku kwietnia wzbogaciła się o nowy tom, którego bohaterem jest J.R.R. Tolkien. Książkę ilustrował Aaron Cushley.

Seria powstała w Hiszpanii w 2014 roku, wydawana jako „Pequeña&GRANDE”. Pierwszy tom poświęcony był Coco Chanel. Autorka, Maria Isabela Sánchez, urodzona w Barcelonie, zrezygnowała po 20 latach z pracy w firmie reklamowej, by tworzyć książki dla dzieci, w których kobiety zostaną pokazane w innej roli niż księżniczki. Seria początkowo miała skupiać się wyłącznie na znanych kobietach, jednak z czasem pojawili się także mężczyźni. W 2016 książki ukazały się w jako „Little People, BIG DREAMS” w języku angielskim nakładem wydawnictwa Frances Lincoln Publishers. Na całym świecie sprzedano ponad 7,5 miliona egzemplarzy w ponad 20 językach. Wśród osób, których historie zostały opowiedziane, są m.in. Florence Nightingale, Nelson Mandela, Mary Shelley, Ernest Shackleton, Albert Einstein, Amelia Earhart czy Astrid Lindgren. Nad ilustracjami pracowało kilkudziesięciu grafików.

Źródło: https://www.waterstones.com/book/j-r-r-tolkien/maria-isabel-sanchez-vegara/aaron-cushley/9780711257856

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.