Wojownicy Światów w Bielsku-Białej

Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi-Takeda, której częścią jest Bractwo Śródziemia, przygotowuje wydarzenie z okazji swoich 20-tych urodzin. Impreza „Wojownicy Światów” odbędzie się od 30 kwietnia do 1 maja w Bielsku-Białej.

W wydarzeniu wezmą udział liczne grupy rekonstrukcyjne, poza samą Akademią. Będą to m.in. Bielscy Raubritterzy, Teatr Walki Leszka Galicy czy Wilcza Kompania Najemna z Nuln. W planach jest turniej rycerski „Turniej Bractw Wszelakich”, wioska rycerska, warsztaty, strefa japońska, koncert Bielskiej Orkiestry Kameralnej czy konkursy.

Impreza rozpocznie się 30 kwietnia o godzinie 12:00 Marszem Rekonstrukcji z Placu Ratuszowego do Parku Słowackiego, zaś tego samego dnia na Rynku Głównym o godzinie 19:30 zaplanowany jest koncert przy oprawie inscenizacyjnej grup rekonstruktorskich. Przez oba dni, 30 kwietnia i 1 maja, w Parku Słowackiego stać będzie wioska rycerska.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Jest to kolejne wydarzenie promujące 20-rocznicę grupy, działającej przy Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi-Takeda. Pierwsze miało miejsce w lutym. Akademia powstało w 2001 roku w Dąbrowie Górniczej jako „Polska Akademia Jedi”. Swoją działalnością urozmaicała premiery filmów, takich jak „Władca Pierścieni” czy „Gwiezdne Wojny”. W 2006 grupa przeniosła się do Bielska-Białej, a w 2009 formalnie utworzono sekcję związana z „Władcą Pierścieni”, choć działalność związana z Śródziemiem pojawiała się od początku istnienia stowarzyszenia.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/802527637372138?active_tab=about

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.