Po prostu wejdź do Mordoru z Conqueror Challenges

Conqueror Challenges, serwis oferujący wirtualne wyzwania sportowe symulujące wyprawy po znanych trasach na świecie, dodał do swojej oferty trasy ze Śródziemia. Ich sprzedaż rusza jutro.

Wyzwania polegają na przebyciu określonej liczby kilometrów, odpowiadającej długości konkretnej trasy widokowej. Czas na zrealizowanie zadania ustala się samodzielnie, podobnie jak metodę pokonywania kilometrów (chód, bieg, pływanie, jazda na rowerze). Postęp wpisuje się w aplikacji Conqueror Challenge lub przesyła za pomocą innych aplikacji sportowych, liczników czy zegarków. Wraz z postępem, można zobaczyć pozycję swojego awatara na mapie Google (z opcją Street View) razem z pozycjami innych uczestników wyzwania, a także otrzymuje się wirtualne pocztówki, opisujące szczególne walory trasy. Po ukończeniu całej trasy organizatorzy pocztą przesyłają medal (w formie fizycznej). Dodatkowo, za każde 20% pokonanej trasy organizatorzy zobowiązują się zasadzić drzewo lub powstrzymać 10 butelek przed dostaniem się od oceanów. Conqueror Challenge ma w swojej ofercie trasy różnych długości, od kilkudziesięciu kilometrowych, jak Kanał Angielski (33 km) czy Góra Fuji (74 km), przez kilkuset kilometrowe, jak irlandzki Pierścień Kerry (200 km) czy Camino de Santiago (772 km), po podróży na kilka tysięcy kilometrów: amerykańska trasa 66 (3669 km) czy Pacific Crest Trail (4000 km).

Teraz wyzwanie można podjąć w Śródziemiu. W ofercie jest 5 tras, każda ze swoim medalem, o łącznej długości od 1061 do 2920 km (dwa wyzwana oferują dłuższą wersję, sugerowaną jest dla rowerzystów). Są to: The Shire (233 km), The Fellowship of The Ring (157/1094 km), Mines of Moria (64 km), The Eye of Sauron (153/1075 km) i Mordor (454 km). Mają one odzwierciedlać trasę jaką Frodo i Sam przebyli w filmach Petera Jacksona. Tym razem wyzwania będą realizowane jako swego rodzaju kampania – trzeba je wykonać po kolei, a możliwość rozpoczęcia nowego możliwa będzie po ukończeniu 90% poprzedniego. Została też zaoferowana możliwość podróży w grupie, sumując pokonany dystans. Klasyczny Street View będzie niedostępny, ale możliwy będzie podgląd postępów na przygotowanej w tym celu mapie Śródziemia.

W podobny sposób powstały już wcześniej aplikacje takie jak „Walk to Mordor”, pozwalające przeliczyć sportowe wyniki na pozycję na trasie Drużyny Pierścienia.

Źródło: https://www.theconqueror.events/lotr/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.