Kalendarz braci Hildebrandt na 2023 rok

Kalendarz na rok 2023, z ilustracjami braci Grega i Tima Hildebrandtów, ukaże się 13 września nakładem wydawnictwa Heavy Metal Entertainment.

Bracia bliźniacy Greg i Tim Hildebrandtowie zaczęli pracę jako ilustratorzy pod koniec lat 50 XX wieku, ale szczególną sławę przyniosły im Kalendarze Tolkienowskie z lat 1976, 1977 i 1978, wówczas wydawane przez Ballantine. W latach 2002-2006 ukazały się kolejne kalendarze tolkienowskie, choć nie były to już te oficjalne. W edycji na 2023, zatytułowanej „The Tolkien Art of The Brothers Hildebrandt” rok pojawi się 13 prac w oryginalnych kalendarzy.

Oprócz ilustrowania Tolkiena, bracia stworzyli też jedną z wersji plakatu do „Gwiezdnych Wojen”, grafiki do kart „Magic: The Gathering” czy okładki magazynu „Heavy Metal”. Większość prac tworzyli razem, choć mieli kilka osobnych projektów. W 2006 roku Tim zmarł, Greg dalej tworzy.

Źródło: https://www.facebook.com/hildebrandt.greg/posts/10160130570643069

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.