Odświeżona wersja cyklu „Przebudzenie Angmaru”

Wydawnictwo Fantasy Flight Games zapowiedziało odświeżoną wersję cyklu „Angmar Awakened” gry „Władca Pierścieni LCG”. Karty zgrupowane zostaną w dwa zestawy, które ukażą się latem tego roku.

Oryginalny cykl składał się z rozszerzenia „Zaginione Królestwo” oraz sześciu zestawów przygodowych: „Pustkowia Eriadoru”, „Ucieczka z Góry Gram”, „Wrzosowiska Etten”, „Sekrety Rhudauru”, „Bitwa o Carn Dum” oraz „Królestwo Grozy”. Teraz, po wydaniu odświeżonej wersji bazowej gry, podjęto decyzję o przygotowaniu również poprawionej wersji tego rozszerzenia i zestawów przygodowych. Całość zostanie wydana w postaci dwóch rozszerzeń: „Angmar Awakened Hero Expansion” i „Angmar Awakened Campaign Expansion”. Pierwsze z nich zawierać będzie wszystkie karty graczy, które były dostępne w oryginalnym pakiecie, zaś drugie będzie zawierać scenariusze. Dodatkowo, scenariusze zostaną uzupełnione o kilka nowych kart, bazujących na nowych mechanikach.

Nowe produkty adresowane są przede wszystkim do graczy dopiero rozpoczynających przygodę z „Władcą Pierścieni – grą karcianą” lub po prostu nie posiadających „Przebudzenia Angmaru” w wersji oryginalnej. Gracze będący posiadaczami tych kart będą mogli pobrać do wydruku wszystkie nowe karty.

„Władca Pierścieni – gra karciana”, to kooperacyjna karcianka wydawnictwa Fantasy Flight Games, która ukazała się w 2011 roku. Reprezentuje format Living Card Game (LCG), co oznacza, że oprócz podstawowego pudełka, ukazują się mniejsze lub większe dodatki, dające graczom więcej kart z puli których mogą składać swoje talie, ale też scenariusze, z którymi mogą się zmierzyć. Dotąd ukazało się kilkanaście dużych rozszerzeń (wśród nich tzw. Rozszerzenia – Sagi, opowiadające historię znaną z kart „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”) oraz kilkadziesiąt małych zestawów przygodowych, towarzyszących rozszerzeniom. Polskim wydawcą jest Galakta, jednak ze względu, że kilka ostatnich dodatków do gry, jak i sam odświeżony zestaw podstawowy, nie znalazły się w ofercie, wersja polska „Przebudzenia Angmaru” jest mało prawdopodobna.

Źródło: https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2022/3/17/evil-reawakened/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.