Oxonmoot 2022

Tegoroczna edycja Oxonmootu, organizowanego przez Tolkien Society, odbędzie się od 1 do 4 września w Oksfordzie, w St Anne’s College. Podobnie jak w zeszły roku, impreza będzie mieć charakter hybrydowy i część aktywności będzie możliwa online.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest płatne, nawet przy wariancie online – choć wirtualne wejściówki są tańsze. Tolkien Society przewidziało zniżki dla swoich członków oraz pewną pulę tańszych wejściówek online dla osób w trudniejszej sytuacji finansowej (do indywidualnego rozpatrzenia przez organizatorów).

Osoby pragnące wygłosić swój wykład na dowolny temat tolkienowski (akademicki lub nie, poważny lub nie), mogą go zgłosić do 15 maja. Ostateczna decyzja zapadnie do 1 czerwca. Opcja ta jest dostępna zarówno przy udziale osobistym jak i zdalnym.

Uczestnicy będą mieć dostęp do nagrań z wydarzenia. Sam program będzie z czasem uzupełniany, dlatego chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu powinni śledzić stronę Tolkien Society.

Tolkien Society organizuje Oxonmoot, swój coroczny zjazd, od 1974 roku. Zwyczajowo przypada on mniej więcej w okolicach 22 września (dzień urodziny Bilba i Froda Bagginsów) i jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu tej instytucji. Nazwa powstała jako zbitka słów moot, oznaczającego spotkanie w języku staroangielskim (Tolkien użył go na określenie wiecu entów: entmoot) i Oxonium, będącego łacińską nazwą Oksfordu. Do 2020 roku, każdy Oxonmoot przyciągał kilka setek fanów twórczości Profesora zjeżdżało się w Oksfordzie, by wspólnie bawić się, słuchać wykładów o dziełach ich ulubionego pisarza, dzielić się własną twórczością czy odwiedzić grób Tolkiena na cmentarzu Wolvercote. W 2021 roku w wariancie hybrydowym uczestniczyło ponad 500 osób.

Źródło: https://www.tolkiensociety.org/2022/01/bookings-open-for-oxonmoot-2022/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.