Spektakl „Hobbit” w Szumperku

Teatr w czeskim Szumperku, w kraju ołomunieckim, przygotowuje spektakl kukiełkowy „Hobbit”, według scenariusza Zdenka Hořínka i Marie Hořínkovej. Premiera odbędzie się 6 kwietnia.

Scenariusz powstał na podstawie tłumaczenia Františka Vrby z 1978 roku. W roli Bilba wystąpi Vít Hofmann, Gandalfa zagra Petr Komínek, a Thorina Jan Hönig. Z opisu obsady wynika, że zabraknie części krasnoludów: Balina i Dwalina zagra Jan Šťava, Bifura, Bofura i Bombura zagra Eliška Navrátilová, a w Filiego, Kiliego i Gloina wcieli się Ladislava Jančíková.

Premiera odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 17:00. Kolejny spektakl zaplanowano na 22 kwietnia. Przedstawienie adresowane dla całych rodzin, z dziećmi w wieku powyżej ośmiu lat.

Divadlo Šumperk sięga tradycją do XVII wieku i przedstawień pasyjnych w Wielkim Tygodniu. Pierwsza kompania teatralna powstała w 1786 roku i grała w podominikańskim klasztorze, rozpadła się cztery lata później. Pierwsze plany zbudowania właściwego teatru zaprezentowano już w 1824 roku, jednak ostatecznie powstał w 1902 roku. Przez lata przez scenę przewijały się różne grupy teatralne, aż w 1990 roku operatorem teatru zostało miasto.

Źródło: https://www.divadlosumperk.cz/redakce/index.php?rok=2022&mesic=3&den=18&lanG=cs&detail=14757&subakce=events

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.