DCT 2022: Katowice, Mysłowice, Poznań, powrót do Rynu i Rzeszów

Do Dnia Czytania Tolkiena, obchodzonego 25 marca, już tylko nieco ponad tydzień. Dalej uzupełniamy listę wydarzeń, w których można uczestniczyć.

W Katowicach wydarzenie organizuje Sekcja Tolkienowska Śląskiego Klubu Fantastyki. Zaplanowane jest na 25 marca, na godzinę 18:00, w księgarnio-kawiarni Black Woolf (ul. 3 Maja 25). W planie jest czytanie fragmentów z twórczości Tolkiena, układanie tolkienowskich pangramów (krótkich zdań zawierających wszystkie litery danego języka) oraz odczyt fanowskiej scenki teatralnej.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1399888777108913


W sąsiadujących Mysłowicach, w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Oświęcimska 8), 25 marca odbędzie się mini akcja czytelnicza. Niestety, nie podano więcej szczegółów.

Źródło: https://www.mbpmyslowice.pl/4strona_kalendarium.html


Poznańskie Towarzystwo Miłośników Tolkiena oraz Wydział Historii UAM organizują dwudniowe wydarzeni w Poznaniu. Odbędzie się w budynku Collegium Historicum (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7). Na 25 marca, na godzinę 16:00 zaplanowano odczyt fragmentów Tolkiena, a 26 marca odbędzie się konferencja naukowa. Szczegółów konferencji jeszcze nie podano.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1015772736023547


Zanim pojawi się kolejne nowe miasto, trzeba powrócić do Rynu. Tamtejsza Biblioteka Publiczna ogłosiła już jakiś czas temu, że 27 marca odbędzie się wydarzenie w Tołkinach. Jednak w samym Rynie odbędzie się cały Tydzień Tolkienowski, trwający od 21 d o27 marca.

  • 21 marca: czytanie Tolkiena w Warsztatach Terapii Zajęciowej (ul. Konrada Wallenroda 4), początek o godzinie 10:00.
  • 22 marca: konkurs recytatorski „Endorëo Líri – Pieśni Śródziemia”, adresowany do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Zgłoszenia do 18 marca osobiście lub telefonicznie w Bibliotece. Sam konkurs odbędzie się w sali widowiskowej Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki (ul. Mikołaja Kopernika 16). Dla najlepszych recytatorów przewidziano nagrody.
  • 23 marca: bajko-terapia z książką „Hobbit” w ryńskim przedszkolu
  • 24 marca: wykład z historii literatury fantasy dla seniorów, od godziny 13:00
  • 25 marca: spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omówione zostaną życie i twórczość J.R.R. Tolkiena. Początek o godzinie 15:30.
  • 27 marca: czytanie Tolkiena w Tołkinach

Źródła:


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wydarzenie „Z Tolkienem tam i z powrotem”, adresowane do młodzieży powyżej 12 lat, które odbędzie się 26 marca od godziny 14:00 w filii nr 4 (ul. Ofiar Katynia 15). W programie: czytanie Tolkiena, rozmowy o literaturze, mapa myśli i zabawy plastyczne. Liczba miejsc jest ograniczona, więcej informacji pod numerem 17 866 94 66.

Źródło: http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,4797,z-tolkienem-tam-i-z-powrotem-spotkanie-w-filii-nr-4-dn-26-03-2022-r-zaproszenie.html


Goniec Rohański co roku stara się promować Dzień Czytania Tolkiena, spisując biblioteki, domy kultury, księgarnie, kluby, kawiarnie, puby i inne miejsca w Polsce, gdzie w marcu planowane są jakieś wydarzenie związane z Tolkienem. Zachęcamy do przekazywania informacji o wydarzeniach w Waszych miastach i okolicach, by umożliwić jak największej liczbie osób spotkanie się.

3 uwagi do wpisu “DCT 2022: Katowice, Mysłowice, Poznań, powrót do Rynu i Rzeszów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.