Rekolekcje powołaniowe na motywach „Władcy Pierścieni”

Rekolekcje powołaniowe w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, zorganizowane między 4 a 6 marca, za motyw przewodni wzięły przeprawę przez Ścieżkę Umarłych, zestawiając ją z kapłaństwem.

Głównym hasłem rekolekcji był cytat z „Powrotu Króla” J.R.R. Tolkiena: „Pójdę z tobą nawet ścieżką umarłych i wszędzie, gdzie poprowadzisz” (tłum. M. Skibniewska). Są słowa które wypowiedział Gimli do Aragorna, gdy dowiedział się, że ten planuję przemierzyć Ścieżkę Umarłych. Do tematu uczestników wprowadził ks. Paweł Czarnecki, wicedyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, autor pracy magisterskiej „Władca Pierścieni. Dzieło teopoetyki chrześcijańskiej”. Podczas rekolekcji Ścieżkę Umarłych przedstawiano jako droga dla tych, którzy pomimo niepewności chcą zmierzyć się z trudnościami i wypełnić swoją misję, będąc jednocześnie armią przeciwko wrogom. Zestawiano ją ze ścieżkami życiowymi Abrahama, Mojżesza czy Jeftego.

W rekolekcjach brało udział piętnastu uczestników. Ich organizatorem była Klerycka Grupa Powołaniowa i Diecezjalne Centrum Powołaniowe.

Źródło: https://misyjne.pl/przerwa-artykul/plock-wladca-pierscieni-motywem-rekolekcji-powolaniowych/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.