Włoski podręcznik elfickiej kaligrafii

Włoskie wydawnictwo Eterea Edizioni opublikowało na początku marca podręcznik do elfickiej kaligrafii autorstwa Roberto Fontany, zatytułowany „Come Scrivevano gli Elfi” (Jak pisały elfy).

W pierwszych rozdziałach autor wyjaśnia alfabet tengwar, następnie opisuje jak stosować go do stworzonych przez Tolkiena języków: quenyi, sindarinu czy czarnej mowy. Są też rozdziały o zapisie języka angielskiego oraz włoskiego. Druga część książki to wprowadzenie do kaligrafii, przedstawienie kaligraficznych stylów by w końcu połączyć to z pismami Tolkiena.

Roberto Fontana, z wykształcenia fizyk jądrowy, to autor i eseista, a także kaligraf i znawca języków Tolkiena. Jest członkiem Associazione Italiana Studi Tolkieniani. Jest autorem m.in. „Guida per viaggiatori nella Terra di Mezzo” (Przewodnik dla podróżników po Śródziemiu), „Le preghiere della Terra di Mezzo” (Modlitwy Śróodziemia) czy współautorem „Essecenta. I nomi della Terra di Mezzo” (Esscenta. Nazwy Śródziemia).

Źródło: https://etereaedizioni.com/prodotto/come-scrivevano-gli-elfi-manuale-di-calligrafia-tengwar/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.