DCT 2022: Bolesławiec, Bydgoszcz, Oborniki, Oświęcim, ponownie Warszawa i Zielona Góra

Tydzień temu ogłosiliśmy rozpoczęcie spisywania tegorocznego czytania Tolkiena. Do głównego wydarzenia zostało jeszcze sporo czasu, jednak zapowiedzi pojawiają się coraz liczniej. Poniżej podsumowanie tych dodanych w tym tygodniu.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy (ul. B. Głowackiego 5) w Bolesławcu przygotowuje zajęcia dla młodszych czytelników, w wieku 7-10 lat. Odbędą się w piątek, 25 marca, od godziny 16:00. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 75 61 21 389.

Źródło: https://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/ZNM/boleslawiec-kalendarz-imprez-marcowych


Dla Bydgoszczy czytanie przygotowała fundacja artystyczno-eventowa „Fantazmat”. Odbędzie się w siedzibie fundacji pod adresem al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 35. W planie jest wykład o motywach i twórczości Tolkiena, który wygłosi dr hab. Wojciech Torzewski, quiz z nagrodami oraz performatywne czytanie Tolkiena. Na gości czeka poczęstunek. Organizatorzy zachęcają do przybycia w strojach inspirowanych Śródziemiem. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 26 marca, od godziny 16:00.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1065462190899421


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach (ul. Mikołaja Kopernika 10) planuje 26 marca zorganizować Sobotę z Tolkienem. W planach jest oczywiście czytanie fragmentów powieści, ale też ciekawostki o Tolkienie, nauka tengwaru, konkurs wiedzy, cosplay i inne niespodzianki. Na konkurs wiedzy obowiązują wcześniejsze zapisy, można zgłosić się osobiście w bibliotece lub przez e-mail. Wydarzenie odbędzie się od 11:00 do 14:00.

Wydarzenia na Facebooku:


Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego w Oświęcimiu (ul. Nojego 2B) planuje cały 25 marca poświęcić Tolkienowi, udostępniając w wypożyczalni wystawę. Jednocześnie na Facebooku będzie można wziąć udział w quizie, a także obejrzeć film o Tolkienie i jego twórczości na FB i YouTubie.

Źródło: http://mbp-oswiecim.pl/kalendarz/


Mieszkańcy Warszawy dostali drugie, alternatywne wydarzenie. W pubie Południk Zero (ul. Wilcza 25) Zlot Arda oraz Stowarzyszenie Avangarda przygotowują wspólne czytanie. Oprócz czytania, w planach są dwie gry-niespodzianki. Wydarzenie dobędzie się w piątek, 25 marca, od godziny 18:00.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1098760987358051.


Na koniec Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze, a dokładniej Mediateka Góra Mediów (al. Wojska Polskiego 9), czyli jedno z często pojawiających się miejsc na naszych corocznych listach. Wydarzenie, przygotowywane przy współpracy z Zielonogórskim Klubem Fantastyki Ad Astra uwzględnia czytanie fragmentów „Władcy Pierścieni” przez zaproszonych gości, gry planszowe, warsztaty plastyczne, konkurs cosplayowy oraz konkurs „I kto to mówi”. 26 marca, od 11:00 do 15:00.

Źródło: https://biblioteka.zgora.pl/index.php/component/content/article/98-kalendarz/447-swiatowy-dzien-czytania-tolkiena-2022?Itemid=198


Goniec Rohański co roku stara się promować Dzień Czytania Tolkiena, spisując biblioteki, domy kultury, księgarnie, kluby, kawiarnie, puby i inne miejsca w Polsce, gdzie w marcu planowane są jakieś wydarzenie związane z Tolkienem. Zachęcamy do przekazywania informacji o wydarzeniach w Waszych miastach i okolicach, by umożliwić jak największej liczbie osób spotkanie się.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.