Seminarium Tolkien Society „Tolkien i gotyk”

Tolkien Society zapowiedziało temat swoje letniego seminarium, będzie to „Tolkien i gotyk” (Tolkien and the Gothic). Wydarzenie odbędzie się 3 lipca w trybie hybrydowym: online i w angielskim Leeds.

Jednocześnie organizacja ogłosiła zbiórkę referatów związanych z tematem seminarium. Osoby chcące przygotować ok. 20 minutowe wystąpienie mogą zgłosić się, wysyłając abstrakt do 1 kwietnia. Wśród proponowanych tematów są takie jak: tradycja literatury gockiej w twórczości Tolkiena, prace Tolkiena z językiem gockim, wpływy architektury gotyckiej czy gotyk w sztuce i ilustracjach Tolkiena.

Udział w seminarium będzie darmowy, zarówno online jak i na miejscu, w Hilton Hotel w Leeds. Dodatkowo, nagrania wszystkich referatów zostaną udostępnione na platformie YouTube.

Jednocześnie organizatorzy zwracają uwagę na Międzynarodowy Kongres Średniowieczny (International Medieval Congress), który odbędzie się w Leeds dzień po Seminarium Tolkien Society. W jego programie znajdzie się również siedem paneli tolkienowskich, poruszających m.in. tematy średniowiecznych poetów, granicy między życiem a śmiercią w legendarium czy przekraczaniu granic w Śródziemiu.

Tolkien Society to jedna z najważniejszych organizacji tolkienowskich na świecie. Została założona w 1969 roku przy aprobacie J.R.R. Tolkiena, który został jej prezesem. Formalnie pełni tę funkcję do dziś, a jego córka, Priscilla, jest wice-prezesem. TS jest zarejestrowaną organizacją charytatywną, stawiającą sobie za cel promowanie wiedzy o życiu i twórczości Profesora Tolkiena.

Źródło: https://www.tolkiensociety.org/2022/02/call-for-papers-tolkien-society-2022-seminar-tolkien-and-the-gothic

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.