Nowa strona Tolkien Estate

Tolkien Estate opublikowało dziś odświeżoną wersję swojej strony internetowej. Udostępniono na niej nowe materiały dotyczące J.R.R. Tolkiena, w tym listy, zdjęcia, nagrania audio i wideo, które nie były dostępne wcześniej.

Strona dostępna jest pod tym samym adresem co wcześniej: https://www.tolkienestate.com. Nowa wersja strony dostarcza znacznie więcej informacji o postaci J.R.R. Tolkiena czy jego twórczości. Szczególnie rozbudowane zostały sekcje multimedialne, ukazując ilustracje, mapy i kaligrafie wykonane przez Profesora, archiwalne zdjęcia, a także materiały audio-wizualne m.in. fragmenty twórczości czytane przez J.R.R. Tolkiena, wywiady czy fragmenty filmów dokumentalnych „Tolkien in Oxford” z 1968 roku i „A film Portrait of J.R.R. Tolkien” z 1992 roku.

Na stronie znalazła się również rozbudowana sekcja pytań i odpowiedzi, w dużej mierze skupiająca się na prawach do wykorzystania dzieł Tolkiena, dostępie do archiwów i niepublikowanych prac.

Tolkien Estate to fundacja chroniąca prawa autorskie J.R.R. Tolkiena i kontrolująca publikację całej spuścizny literackiej pisarza. Do 2017 roku organizacja kierowana była przez syna Profesora, Christophera Tolkiena, który złożył wtedy rezygnację z tego stanowiska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.