DCT 2022: Tołkiny i Warszawa

Dzień Czytania Tolkiena obchodzony jest za cały miesiąc, 25 marca, jednak już pojawiają się pierwsze informacje o imprezach. Zobaczcie jak to wydarzenie będzie można świętować w Warszawie i Tołkinach.

Biblioteka Publiczna, działająca przy Regionalnym Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie zaplanowała obchody Dnia Czytania Tolkiena na 27 marca w Tołkinach koło Kętrzyna. Tołkiny są miejscem, z którego pochodzi nazwisko Tolkien, choć niekoniecznie nazwisko samego J.R.R. Tolkiena. Wiemy to dzięki badaniom genealogicznym przeprowadzonym przez Ryszarda „Galadhorna” Derdzińskiego, który wraz z serwisem Elendilion jest jednym z partnerów wydarzenia. W planie jest czytanie Tolkiena, wykłady, a także Msza św. w intencji Tolkienów! Wydarzenie odbędzie się w kościele rzymskokatolickim w Tołkinach, od godziny 14:00 do 18:00.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/626241401800545/


Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem liczne grupy fandomowe organizują czytanie Tolkiena w ramach jednej akcji. Na razie swoje plany ujawnił Ennorath. Spotkanie odbędzie się w Warszawie, w tawernie „Gniazdo Piratów” (ul. Ogólna 5). Termin to piątek, 25 marca, od godziny 18:00.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/726297878778010

2 uwagi do wpisu “DCT 2022: Tołkiny i Warszawa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.