Nominacje do Tolkien Society Award 2022

Tolkien Society ogłosiło dziś otwarcie pierwszej rundy plebiscytu The Tolkien Society Award 2022, przyznawanej za rok 2021. Za pośrednictwem Internetu każdy może zgłosić kandydatów w pięciu kategoriach do 13 marca.

W tym roku, tak jak rok temu, kandydatów można zgłaszać w następujących kategoriach: najlepsza praca artystyczna (Best Artwork), najlepszy artykuł (Best Article), najlepsza książka (Best Book), najlepsza treść online (Best Online Content) i nagroda za szczególny wkład (Oustanding Contribution Award). Wszystkie kategorie, oprócz ostatniej, dotyczą wyłącznie publikacji z 2021 roku. Zgłoszone artykuły, książki i treści online powinny być po angielsku, jednak sam kraj publikacji nie ma znaczenia. Książki mogą być zarówno pracami zbiorowymi jak i dziełami jednego autora. Kategoria treści online nie uwzględnia prac artystycznych i artykułów dostępnych w sieci – mają one swoje osobne kategorie. Nagroda za szczególny wkład przyznawana jest osobie o ważnym i wyjątkowym wkładzie w badania Tolkiena, fandom i promocję autora. Jest to nagroda za całokształt działalności i wykracza poza dokonania w 2021 roku. Poprzedni laureaci tej kategorii nie mogą być zgłaszani ponownie.

Pierwszy etap nominacji trwa do 13 marca. Mogą w nim wziąć udział wszyscy internauci, wypełniając formularz dostępny na stronie https://www.tolkiensociety.org/2022/02/nominations-open-for-the-tolkien-society-awards-2022/. Po zamknięciu tego etapu, komitet Tolkien Society ustali ostateczną listę nominowanych, po kilka pozycji w każdej kategorii. Następnie członkowie Tolkien Society w głosowaniu, trwającym do 1 kwietnia, wybiorą zwycięzców, którzy ogłoszeni zostaną podczas walnego zebrania Tolkien Society 9 kwietnia.

Tolkien Society przyznaje nagrody od 2014 roku, chcąc wyróżnić osoby, których działalność realizuje cele statutowe stowarzyszenia, czyli edukowanie publiki i promowanie badań w zakresie życia i twórczości profesora Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Christopher Tolkien, Priscilla Tolkien, Jenny Dolfen, Dimitra Fimi, Ted Nasmith, Wayne G. Hammond i Christina Scull, Tom Shippey, John Garth, a nawet sam J.R.R. Tolkien (wielokrotnie w kategorii najlepszej książki za pośmiertne publikacje).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.