Dogrywka przepisywania Tolkiena

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer ogłosiła zapisy na drugi etap akcji „Przepisujemy Tolkiena”. Celem jest uzupełnienie braków po pierwszym etapie. Chętni do ręcznego pisania mogą zgłaszać się do 9 lutego.

Inicjatywa, zapoczątkowana jesienią 2021 roku, początkowo miała polegać wyłącznie na ręcznym przepisaniu „Hobbita”, jednak liczba zgłoszeń szybko spowodowała, że trzeba było uwzględnić również „Władcę Pierścieni”, a tydzień przed zamknięciem zapisów dodano również „Silmarillion”. W styczniu, po podliczeniu otrzymanych tekstów, okazało się, że część fragmentów jednak nie została przepisana. Dlatego, by móc złożyć kompletne książki, potrzebni są ochotnicy, którzy uzupełnią luki.

Chęć udziału można zgłaszać pod adresem tolkienwawer [małpa] gmail.com. Zgłoszenia można przesłać do 9 lutego, zaś do 13 lutego organizatorzy powinni przesłać tekst do przepisania. Ten należy przepisać i wysłać pocztą na adres biblioteki do 7 marca.

Do udziału w pierwszym etapie zgłosiły się 1054 placówki i osoby indywidualne, które otrzymały po kilka stron tekstu do przepisania. W grudniu koperty z gotowymi tekstami zaczęły spływać do organizatorów. Jest to łącznie ponad 2500 stron, z czego sam „Władca Pierścieni” liczy 2050 stron. Łączna liczba osób przepisujących to ponad 13000 stron.

Część rezultatów prac można obejrzeć na serwisie Padlet (https://padlet.com/kaligrafia/Tolkien) lub na Facebookowym profilu organizatora (https://www.facebook.com/BibliotekaWawer). 2 lutego akcja otrzymała swoje kilka minut w programie Dzień Dobry TVN.

Organizatorami akcji są: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy, Academy International oraz Piórem i Pazurem.

Źródło: https://www.facebook.com/166062900213835/posts/2420191978134238

Jedna uwaga do wpisu “Dogrywka przepisywania Tolkiena

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.