Metalowa ścieżka dźwiękowa „Drużyny Pierścienia”

Bradley Hall, muzyk z Wielkiej Brytanii, przygotował metalową aranżację całej ścieżki dźwiękowej z „Drużyny Pierścienia”, jak podaje, z powodu pandemicznej nudy. Swoje ponadtrzygodzinne nagranie zamieścił 21 stycznia na YouTubie.

Prace nad muzyką zajęły Bradleyowi ponad trzy miesiące, z czego samo nagrywanie gitary potrwało miesiąc, a programowanie perkusji i mapowanie tempa dwa miesiące. Efekt pracy zamieścił w postaci wideo, na którym w tle odtwarzany jest film (w wersji reżyserskiej), a on sam gra na gitarze na pierwszym planie. W opisie filmu zapewnia, że jeżeli włączy się jego film jednocześnie z płytą Blu-ray, oba nagrania powinny być zsynchronizowane. Jednocześnie muzyk nie ukrywa, że nie nagrał całości za jednym razem (choć podczas każdej sesji miał na sobie tę samą koszulkę dla spójności), na filmie tylko symuluje grę, a częste zmiany tempa ścieżki dźwiękowej nie pozwoliły mu na zrobienie bardziej spektakularnego widowiska.

Aby uniknąć problemów natury prawnej i móc powołać się na dozwolony użytek prywatny, film jest bardzo rozmyty (jednak dobrze zapoznani z nim widzowie powinni rozpoznać jakie sceny są w tle), a wszystkie dźwięki poza muzyką są w miarę możliwości usunięte – choć nie było to możliwe do końca, chociażby ze względu na to, że wiele kwestii dialogowych nagranych jest na kanale audio.

Muzyk zapowiedział też, że nagranie muzyki do pozostałych dwóch filmów trylogii Petera Jacksona jest całkowicie wykluczone, choć nie wyklucza przygotowania muzycznej aranżacji do jakiegoś krótszego filmu.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=RsUNTdMH0AA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.