Fornost: Dzień Środka Lata oraz Fornostowe Piwo

Tegoroczny Fornost odbędzie się od 30 lipca do 7 sierpnia w Czatachowej. Gra główna, tradycyjnie osadzona w Śródziemiu, rozpocznie się w czwartek 4 sierpnia i zakończy w sobotę 6 sierpnia. Niedawno organizatorzy ujawnili wstęp fabularny i opis frakcji.

Fornost jest LARP-owym (do Live Action Role Play, gra fabularna rozgrywana na żywo) konwentem terenowym, który choć teoretycznie nie nastawia się tematycznie wyłącznie na Tolkiena, to gra główna od lat rozgrywa się w Śródziemiu. Nie jest bezpośrednio oparta na wątkach z twórczości Profesora, od lat rozwija historię toczącą się wiele dziesiątków lat po zakończeniu „Władcy Pierścieni”. Poza wydarzeniem tolkienowskim odbywają się również inne gry, w odmiennych klimatach.

Tegoroczna gra główna koncentrować będzie się na Święcie Środka Lata, podczas którego Młody Pan Arathorn ma przejąć swą rodową siedzibę. Tegoroczne frakcje to Zwiadowcy Aernara, Strażnicy Północy, Bractwo Medyków Eriadoru, Elfowie ze Starego Lasu, Goście Arathorna, Cafe Aernar i Delegacja Dworu Aernara, każda z nich będzie mieć swoje zadania do wykonania. Szczegółowe informacje można przeczytać na Facebookowym profilu Fornostu: https://www.facebook.com/konwent.fornost. Tam też wkrótce powinien pojawić się formularz zgłoszeniowy.

Jednocześnie ogłoszono spotkanie pod hasłem „Fornostowe Piwo”, które odbędzie się w Krakowie w sobotę, 29 stycznia. Będzie można podczas niego poznać osoby związane z konwentem i być może dowiedzieć się dodatkowych szczegółów na temat tegorocznej edycji. Wydarzenie odbędzie się w TEA Time Brewpub (ul. Józefa Dietla 1). Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1306432536486788/.

Jedna uwaga do wpisu “Fornost: Dzień Środka Lata oraz Fornostowe Piwo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.