„J. R. R. Tolkien i jego światy” po polsku

Wydawnictwo Arkady wyda polską wersję książki „The Worlds of J. R. R. Tolkien” Johna Gartha. Ukaże się 16 lutego w tłumaczeniu Joanny Kokot.

„J. R. R. Tolkien i jego światy. Miejsca z których wyrosło Śródziemie” to książka Johna Gartha, która w wersji angielskiej ukazała się w 2020 roku. Autor bada twórczość Profesora przez pryzmat rzeczywistych miejsc, które znalazły swoje odbicie w Śródziemiu. Opisane będą przede wszystkim regiony Wielkiej Brytanii, które Tolkien poznał za życia: West Midlands, okolice Oksfordu czy Leeds. W książce przedstawione są też miejsca poza granicami Anglii, jak i fikcyjne miejsca, które Tolkien znał z literatury. Całość ma być ilustrowana, zawiera liczne zdjęcia, mapy oraz grafiki, część autorstwa J.R.R. Tolkiena.

John Garth to brytyjski pisarz, dziennikarz z kilkunastoletnim doświadczeniem, jeden z redaktorów pisma „Mallorn” wydawanego przez Tolkien Society. Był kilkukrotnie nagradzany za swoje artykuły, między innymi Mythopeic Award czy Tolkien Society Award. Tę ostatnią w 2017 roku otrzymał w kategorii „Za szczególny wkład”. W 2003 roku wydał bardzo dobrze przyjętą książkę Tolkien i pierwsza wojna światowa. U progu Śródziemia (polskie wydanie ukazało się w 2020 roku).

Źródło: https://polter.pl/ksiazki/Wkrotce-zawedrujemy-w-miejsca-z-ktorych-wyroslo-Srodziemie-w95834

2 uwagi do wpisu “„J. R. R. Tolkien i jego światy” po polsku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.