Pub The Eagle and Child będzie zamknięty jeszcze przynajmniej dwa lata

Wiosną roku 2022 miała zakończyć się przebudowa oksfordzkiego pubu The Eagle and Child. Jednak St John’s College szuka nowego najemcy, który poprowadzi prace remontowe, co przesuwa ten termin o minimum dwa lata.

Pierwsze plany przebudowy The Eagle and Child pojawiły się już w 2017 roku, jednak prace, w większym niż początkowo planowano zakresie, ruszyły dopiero w 2020 roku. Plan przewidywał przejęcie przestrzeni sąsiedniej kawiarni oraz pięter nad pubem. Część lokalu miała zostać zagospodarowana na hotel. Do tego samu pub jest w złym stanie i remont jest niezbędny. Zakładano zakończenie prac do wiosny 2022. Jednak roboty budowlane na dobrą sprawę nie ruszyły.

Według informacji przekazanych jeszcze w listopadzie przez Dave’a Richardsona, rzecznika oksfordziej grupy CAMRA (Campaign for Real Ale – Kampania na rzecz prawdziwego ale), poprzedni najemca: Youngs and Nicholson’s/Mitchell & Butler wycofał się z umowy i planów przebudowy. Teraz właściciel, St John’s College, szuka firmy gotowej prowadzić pub. Najemca zobowiązany będzie pokryć koszt prac i wyposażenia budynku, co czego dochodzi jeszcze czynsz przekraczający 165 000 funtów rocznie.

Pub The Eagle and Child, mieszczący się przy ulicy Giles 49 w Oksfordzie, funkcjonuje od 1650 roku. Dla fanów twórczości Tolkiena oraz całej grupy literackiej Inklingów jest o tyle ważny, że w latach 1939-1962 był miejscem ich regularnych spotkań. W pomieszczeniu zwanym Rabbit’s Room zachowały się liczne pamiątki po pisarzach. W pewnym momencie, po modernizacji w 1962 roku, grupa przeniosła się do mieszczącego się na przeciw Lamb and Flag (który w zeszłym roku udało się ponownie otworzyć po wielomiesięcznym zamknięciu dzięki wsparciu społeczności).

Źródło: https://www.oxfordmail.co.uk/news/19741390.famous-oxford-pub-eagle-child-will-remain-closed-two-years/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.