O przepisywaniu Tolkiena ciąg dalszy

Jesienią zeszłego roku Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy zainicjowała akcję ręcznego przepisywania Tolkiena. Wydarzenie powoli jest podsumowywane, rękopisy porządkowane, już wiadomo o przynajmniej 5441 uczestnikach.

Inicjatywa początkowo miała polegać wyłącznie na ręcznym przepisaniu „Hobbita”, jednak liczba zgłoszeń szybko spowodowała, że trzeba było uwzględnić również „Władcę Pierścieni”, a tydzień przed zamknięciem zapisów dodano również „Silmarillion”. Chęć udziału zgłosiły 1054 placówki i osoby indywidualne, które otrzymały po kilka stron tekstu do przepisania. W grudniu koperty z gotowymi tekstami zaczęły spływać do organizatorów. Teraz pracownicy biblioteki segregują teksty i sprawdzają braki (które zostaną wysłane do uzupełnienia osobom chętnym), a gdy teksty będą już kompletne, zostaną zeskanowane, a rękopisy sklejone w książkę.

Wystartowała również ankieta podsumowująca wydarzenie. Już na podstawie 431 odpowiedzi liczba osób przepisujących sięgnęła 5441, według wstępnych szacunków w inicjatywę mogło być zaangażowane nawet 10 000 osób, nie tylko z Polski – wśród kopert znalazły się takie z Anglii czy Litwy.

Część rezultatów prac można obejrzeć na serwisie Padlet (https://padlet.com/kaligrafia/Tolkien) lub na Facebookowym profilu organizatora (https://www.facebook.com/BibliotekaWawer), zaś stacja LokalnaTelewizja.pl odwiedziła biorący udział w akcji Dom Spokojnej Książki w Rżuchowie (https://www.lokalnatelewizja.pl/wiadomosci/24772,jeden-by-wszystkimi-rzadzic-jeden-by-wszystkie-odnalezc).

Organizatorami akcji są: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy, Academy International oraz Piórem i Pazurem.

Jedna uwaga do wpisu “O przepisywaniu Tolkiena ciąg dalszy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.