Talie startowe do gry „Władca Pierścieni LCG”

Wydawnictwo Fantasy Flight Games ogłosiło zestaw talii startowych do gry „Władca Pierścieni LCG”, pozwalających zasiąść do gry w porządną talią bez konieczności jej samodzielnego składania. Talie ukażą się wiosną.

Gra „Władca Pierścieni: Gra Karciana” (zwana też „Władcą Pierścieni LCG”, od Living Card Game) dotąd mocno polegała na samodzielnym budowaniu talii. Każdy z graczy przystępujący do rozgrywki musiał posiadać swoją talię, a tworzyło się ją z kart z podstawowego pudełka oraz wydanych w licznych rozszerzeniach. Zbudowanie solidnej talii, zdolnej zmierzyć się z wyzwaniami trudniejszych scenariuszy mogło więc wymagać nabycia wielu dodatkowych zestawów oraz umiejętności dopasowywania do siebie kart.

Dzięki ogłoszonym na początku grudnia taliom startowym, gracz ma mieć od razu dostęp do porządnej talii. Lub może taką talię udostępnić osobie, którą chce wprowadzić w grę. Na razie ogłoszono cztery talie, różniące się stylem gry: Krasnoludy Durina, Elfy z Lórien, Obrońcy Gondoru oraz Jeźdźcy Rohanu. W pudełku, poza bazowymi kartami, gotowymi od razu do gry, znajdą się też dodatkowe, pozwalające modyfikować talię w razie potrzeb. Zestawy ukażą się wiosną przyszłego roku, przynajmniej w wersji angielskiej. Polski wydawca gry, Galakta, nie zamieścił na swojej stronie żadnej informacji, jednocześnie kilka ostatnich rozszerzeń i zestawów przygodowych nie ukazało się po polsku.

Talie adresowane są przede wszystkim do nowych graczy i niejako towarzyszą odświeżonej wersji zestawu podstawowego gry, który ma ukazać się na początku przyszłego roku. Talie nie będą zawierać żadnych nowych kart, które nie ukazały się w dostępnych już dodatkach do gry.

Źródło: https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2021/12/9/starting-the-journey/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.