O przyjaźni we „Władcy Pierścieni”

Książka A Amizade em ‘O Senhor dos Anéis’ Cristiny Casagrande ukaże się po angielsku nakładem wydawnictwa Luna Press Publishing. Premierę Friendship in The Lord of the Rings zaplanowano na 15 marca 2022 roku.

Książka A Amizade em ‘O Senhor dos Anéis’ (Przyjaźń we „Władcy Pierścieni”) ukazała się w 2019 roku w Brazylii. Było to rozbudowanie pracy magisterskiej, którą Cristina Casagrande obroniła w 2018 roku. Autorka w książce chce pokazać jak przyjaźń między bohaterami wpływa na ich wzajemny rozwój oraz wypełnienie postawionych sobie celów. Wśród źródeł, z których korzysta, można znaleźć między innymi Etykę nikomachejską Arystotelesa czy Summa Theologica Tomasza z Akwinu, ale też filmową trylogię Petera Jacksona. Oryginalne brazylijskie wydanie ukazało się nakładem wydawnictwa Martin Claret.

Na angielski książkę przetłumaczył Eduardo Boheme Kumamoto, zaś ilustracje na okładkę przygotował Jay Johnstone. Przedsprzedaż rozpocznie się w połowie stycznia 2022.

Cristina Casagrande ukończyła studia dziennikarskie i lingwistyczne, obecnie robi doktorat z literatury porównawczej, studiując Tolkiena i filozofię. Na co dzień pracuje dla brazylijskiego oddziału HarperCollins, biorąc udział w tolkienowskich projektach wydawnictwa. Przygotowywała tolkienowskie wystawy oraz kursy. Jest administratorką strony https://tolkienista.com/.

Źródło: https://www.lunapresspublishing.com/post/cover-reveal-jay-johnstone-for-cristina-casagrande-s-tolkien-research

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.