Śródziemne monety od NZ Post

W ramach obchodów 20-lecia premiery „Drużyny Pierścienia” Petera Jacksona, nowozelandzka poczta przygotowała kolekcję dziewięciu monet kolekcjonerskich.

Monety sprzedawane są w trzech zestawach po trzy monety: „The Fellowship” zawiera numizmaty z wizerunkami Froda, Boromira i Gandalfa, „The Quest for the Ring” przedstawia ucieczkę z Orthanku, bramę Morii oraz Argonath, zaś „A Shadow in the East” to Oko Saurona, Saruman i Lurtz. Autorką projektów jest nowozelandzka artystka Sacha Lees, która pracowała również przy filmach Petera Jacksona.

Wszystkie monety wykonano z 1 uncji srebra próby 0,999. Nakład każdej z nich to 300 sztuk. Sprzedawane są w ozdobnej szkatułce, dołączony jest do nich certyfikat autentyczności. Monety wybiła Królewska Mennica Holenderska.

Dodatkowo, monety z Frodem i Boromirem wybito także w innej wersji, nieco prostszej, ale za to w większym nakładzie 10000 sztuk. Można je nabyć samodzielnie.

To nie jedyna akcja NZ Post związana z filmową rocznicą. Wcześniej w tym roku wyemitowano serię znaczków przedstawiających sceny z „Drużyny Pierścienia”. Każdy z sześciu filmów doczekał się swojej kolekcji znaczków przy premierze, zaś trzy filmy „Hobbit” miały również kolekcje monet.

Źródło: https://collectables.nzpost.co.nz/shop-collectables/collections/the-lord-of-the-rings-the-fellowship-of-the-ring-20th-anniversary/?sort=newest

Jedna uwaga do wpisu “Śródziemne monety od NZ Post

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.