Tolkienowskie klawiatury od Drop

Drop, firma designerska projektująca akcesoria komputerowe, przygotowała dwa modele klawiatur dla fanów twórczości Tolkiena, z klawiszami opisanymi literami elfów i krasnoludów. Przedsprzedaż ruszyła w tym tygodniu.

Każda z klawiatur przygotowana jest w kilku wariantach, m.in. treningowym, gdzie każdy klawisz zawiera dodatkowo łacińską literę zapisaną drobnym drukiem, lub hardcorowym, korzystającym wyłącznie z alfabetów Tolkiena. Każdy klawisz funkcyjny również zawiera odpowiednie oznaczenie pasujące do Śródziemia, m.in. elficki Enter opatrzony jest napisem „minno” (wejdź) a Capslock to „pedi caun” (mów głośniej). Za oba wzory klawiatur odpowiada projektant Matt3o.

Warto pamiętać, że klawiatury nie spowodują, że tekst pisany będzie tolkienowskimi znakami, jednak położenie znaków dopasowane jest do dostępnych w Internecie fontów przygotowanych przez Daniela Smitha. Sama natura alfabetów opracowanych przez Profesora powoduje, że nie da się jednoznacznie przypisać łacińskiej litery znakowi w cirith lub khuzdul. Miejscami nawet Tolkien nie zostawił wystarczająco informacji, np. brak krasnoludzkich cyfr powyżej 6.

Drop uzyskało licencję od Middle Earth-Enterpises (The Saul Zaentz Company).

Źródła:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.