Październikowe spotkanie tolkienowskie w Katowicach

Parmadili zapraszają w sobotę, 9 października, na kolejne spotkanie w Katowicach. Odbędzie się w siedzibie Śląskiego Klubu Fantastyki. Tym razem nie ma przewodniego tematu.

Poprzednie, wrześniowe spotkanie dotyczyło tolkienowskich miejsc na Górnym Śląsku i w okolicach. Wymieniono m.in. Sztolnię Luiza czy kopalnię srebra i ołowiu w Tarnowskich Górach jako miejsca krasnoludzkie, w Chorzowie znaleziono zarówno Shire jak i Orodruinę, a po całym Śląsku rozsiane są wieże ciśnień, kojarzące się z Isengardem, Minas Morgul i Minas Ithil.

Kolejne spotkanie zaplanowano na sobotę, 9 października, na godzinę 11:00. Odbędzie się w siedzibie Śląskiego Klubu Fantastyki (ul. A. Górnika 5) . Zostaną podjęte starania, by podobnie jak w poprzednich przypadkach, odbyła się transmisja również za pomocą platformy Jitsi, pod adresem http://meet.jit.si/ParmadiliSKF.

Parmadili (w quenyi „miłośnicy ksiąg”) to nazwa Sekcji Tolkienowskiej Śląskiego Klubu Fantastyki. Jest to jedna z najdłużej działających polskich grup zrzeszających fanów twórczości Profesora. Powstała w 1985 roku, choć działalność około-tolkienowska odbywała się w Klubie już wcześniej. Ich działalność to m.in. comiesięczne spotkania tolkienowskie w Katowicach.

Źródło: http://elendili.pl/viewtopic.php?p=168921#168921.

2 uwagi do wpisu “Październikowe spotkanie tolkienowskie w Katowicach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.