Kalendarz „Lords for the Ring 2022”

Włoskie wydawnictwo Eterea Edizioni przy współpracy z Associazione Italiana Studi Tolkieniani wydaje kalendarz „Lords for the Ring 2022”. Ilustrowany będzie akwarelami Marii Distefano.

Maria Distefano to artystka urodzona w Neapolu, mieszkająca w Wenecji. Przełomem w jej pracy artystycznej było zapoznanie się z pracami Arthura Rackhama, przez co zainteresowała się akwarelami. Wśród jej prac można znaleźć ilustracje do „La Divina Avventura” (Boska Przygoda)– „Boskiej Komedii” dla dzieci, czy serii książek „Vite di Sogni” (Życie Marzeń), będących ilustrowanymi biografiami znanych artystów jedna z nich, „L’ Albero e il Mago” (Drzewo i Czarodziej) poświęcona jest J.R.R. Tolkienowi.

Tegoroczny kalendarz zawierać będzie 14 ilustracji. Nadzór artystyczny nad kalendarzem sprawuje Ivan Cavini. Oprócz edycji standardowej, dostępna jest też ograniczona do 300 egzemplarzy edycja limitowana z podpisem artystki i certyfikatem. Zgodnie z informacją na Facebooku wydawnictwa, ma być dostępna do zamówienia wyłącznie online do 15 października, jednak w chwili pisania wiadomości podawana strona (https://etereacollezioni.it/calendario) nie funkcjonuje.

Pierwszy kalendarz z serii „Lords for the Rings” przygotowano na 2017 rok, zbierając na niego fundusze dzięki finansowaniu społecznościowemu. Celem inicjatywy jest promowanie włoskich artystów tworzących grafiki inspirowane twórczością Tolkiena. W 2019 roku w kalendarz zaangażowało się wydawnictwo Eterea Edizione.

Źródło: https://www.facebook.com/etereaedizioni/posts/1186361478517139

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.