„The Nature of Middle-Earth” już jest

Dziś ma swoją premierę książka „The Nature of Middle-Earth” autorstwa J.R.R. Tolkiena, zredagowana przez Carla F. Hostettera.

„The Nature of Middle-Earth” jest zbiorem tekstów poruszających rozmaite tematy dotyczącej szeroko pojętej natury, od przyrody po filozofię. Porusza takie zagadnienia jak życie i nieśmiertelność elfów, fauna Númenoru, potęga Valarów, rzeki Gondoru, a nawet które rasy Śródziemia nosiły brody.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa HarperCollins (w Anglii) i Houghton Mifflin Harcourt Books & Media (w Stanach Zjednoczonych). Poza wersją standardową, dostępna jest też edycja deluxe. Jednocześnie z wersją angielską ukazały się tłumaczenia na niemiecki i portugalski (na rynek brazylijski).

Carl F. Hostetter to znawca języków Tolkiena i autor wielu artykułów na ich temat. „The Nature of Middle-Earth” zredagował książkę na podstawie fotokopii notatek przesłanych przez Christophera Tolkiena, z którym wcześniej współpracował nad lingwistycznymi tekstami.

J.R.R. Tolkien wydał „Hobbita” w 1937 roku, a „Władcę Pierścieni” w 1954-55, jednak do końca życia pracował nad opisem Śródziemia. Po śmierci Profesora, notatki zostały zebrane i zredagowane przez jego syna, Christophera. W ten sposób ukazało się m.in. 12 tomów zatytułowanych „Historia Śródziemia” czy „Niedokończone Opowieści”, zwane niekiedy nieoficjalnym 13. tomem „Historii Śródziemia”. „The Nature of Middle-Earth” już bywa nazywane 14. tomem. Książkę zapowiadaliśmy jeszcze w 2020 roku, a pierwsze wzmianki o niej krążyły już od 2019 roku.

3 uwagi do wpisu “„The Nature of Middle-Earth” już jest

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.