Oryginalne materiały z komiksu „Władca Pierścieni” na aukcji

Na serwisie aukcyjnym ComicConnect wystartowały dziś trzy aukcje związane z komiksem „Władca Pierścieni”, zawierające oryginalne materiały z produkcji. Potrwają do końca sierpnia.

Przedmioty na aukcjach to 42 strony folii do separacji kolorów, służących do drukowania oddzielnych kolorów (na każdej są cztery powtórzenia ilustracji), 12 przeźroczy z filmu „Władca Pierścieni” Ralpha Bakshiego, które miały być wydrukowane w komiksie oraz 8 dwustronnych próbek wydruku (bez liter).

Przedmioty należały do kolekcji Bernarda Liebermana, byłego prezesa Fantasy Records, firmy mającej prawa do wydawania komiksu opartego na „Władcy Pierścieni” poza terenem Stanów Zjednoczonych.

Komiks „Władca Pierścieni” ukazał się na przełomie lat 70′ i 80′ XX wieku. Jego autorem był Luis Bermejo. Komiks bazował na filmowej wersji „Władcy Pierścieni” autorstwa Ralpha Bakshiego z 1978 roku. Ukazał się wyłącznie w Europie, na pewno wiadomo o tłumaczeniach na hiszpański, francuski, holenderski, niemiecki, duński, fiński, szwedzki i islandzki. Komiks nie tylko nie ukazał się w Stanach, ale nie został nawet przetłumaczony na język angielski.

Źródła:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.