Kryptowaluta JRR Token

Nowa kryptowaluta, nazwana JRR Token, wystartowała 6 sierpnia. W promocję waluty zaangażowany został Billy Boyd.

Hasłem promującym walutę jest „The One Token That Rules Them All” (Jeden token, który rządzi nimi wszystkimi). JRR Token oparty jest na Binance Smart Chain, która zgodnie z zapowiedzią, ma generować zysk za każdym razem, gdy ktokolwiek kupuje walutę. Celem twórców było stworzenie kryptowaluty szybkiej, bezpiecznej oraz bez błędów generowanych przez człowieka (cały proces przeprowadzany jest przez komputer). Dodatkowo, całość waluty jest wygenerowana od samego startu, przez co nie wymaga pochłaniającego energię „kopania”.

W mediach społecznościowych twórcy waluty przekonują, że Profesor Tolkien uważał scentralizowaną władzę za zbyt niebezpieczną, by istnieć, co ma być argumentem, że popierałby istnienie kryptowalut, które nie podlegają centralnemu zarządzaniu. Powołując się na treść książek, jeden z fanów nazwał krypotwaluty fëanoriańską arogancją i czymś co mógłby zrobić Saruman, na co padła odpowiedź, że to właśnie Saruman pragnął zjednoczenia Śródziemia pod jedną władzą (i walutą), podczas gdy Drużyna Pierścienia chciała decentralizacji.

W promocję waluty został zaangażowany również Billy Boyd, odtwórca roli Pippina w filmach Petera Jacksona. Za pośrednictwem serwisu Cameo, w którym można zapłacić znanym osobom by nagrały wiadomość wideo (np. w celu złożenia życzeń urodzinowych), aktor wygłosił komunikat dotyczący waluty, opłacony przez jej twórców. Choć nie zachęcał wprost do zakupu, sama treść mogła zostać odebrana jako jej pozytywna ocena. Wiadomość ta spotkała się w pewnych środowiskach z negatywnym odzewem. Informujący o tym komunikacie tweet z profilu JRR Token nie jest już dostępny.

Serwis Gizmodo zwraca również uwagę, że niezależnie od potencjalnych wyników finansowych, jakie kryptowaluta może osiągnąć, istnieje szansa, że szybko może zniknąć (a przynajmniej pod tą nazwą), a to za sprawą możliwej odpowiedzi Tolkien Estate, chcącej uniemożliwić promowanie waluty zbieżnością jej nazwy z imieniem J.R.R. Tolkiena.

Kryptowaluta to wirtualna waluta, nie posiadająca fizycznej formy. Nie podlegają centralnemu zarządzaniu, a wszelkie transakcje przeprowadzane są bezpośrednio między użytkownikami, a ich poprawność podlega weryfikacji przez rozproszoną sieć komputerów. Przy dyskusjach o kryptowalutach często bywają podnoszone kontrargumenty, jak podatność na manipulacje ceną, energochłonne wydobycie czy możliwość wykorzystania ich w transakcjach związanych z nielegalną działalnością.

Źródła:

Jedna uwaga do wpisu “Kryptowaluta JRR Token

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.