Jesienne seminarium Tolkien Society

Trzecia w tym roku, jesienna edycja seminarium Tolkien Society odbędzie się online 6 listopada. Będzie otwarta dla wszystkich. Zaplanowany temat to „Tłumacząc i ilustrując Tolkiena”.

Trwa nabór prelegentów chcących wygłosić 20-minutowe wykłady podczas wydarzenia. Wśród proponowanych tematów są m.in. tłumaczenia/ilustracje tekstów Tolkiena, ich kontekst i odbiór oraz rozważania na temat roli tłumacza/ilustratora. Streszczenia prac można nadsyłać do 3 września.

Seminarium będzie otwarte dla wszystkich chcących wysłuchać wykładów. Odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom, z transmisją na Youtube’a.

Tradycyjnie Tolkien Society organizowało swoje seminaria raz w roku, na żywo. Z powodu pandemii, zeszłoroczna edycja została przeniesiona do sieci. Jednym z efektów tego było znaczne zwiększenie frekwencji, dlatego na 2021 rok zaplanowano kilka edycji. W lutym tematem była „Dwudziestopierwszowieczna recepcja Tolkiena”, w lipcu „Tolkien i różnorodność”.

Tolkien Society to jedna z najważniejszych organizacji tolkienowskich na świecie. Została założona w 1969 roku przy aprobacie J.R.R. Tolkiena, który został jej prezesem. Formalnie pełni tę funkcję do dziś, a jego córka, Priscilla, jest wice-prezesem. TS jest zarejestrowaną organizacją charytatywną, stawiającą sobie za cel promowanie wiedzy o życiu i twórczości Profesora Tolkiena.

Źródło: https://www.tolkiensociety.org/events/tolkien-society-autumn-seminar/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.