Znaczki na dwudziestolecie filmowe od NZ Post

Nowozelandzka poczta planuje we wrześniu wyemitować nową kolekcję znaczków tolkienowskich, upamiętniających 20 rocznicę premiery filmu „Drużyna Pierścienia”.

Znaczki zaprojektowane będą przez Sachę Lees, artystkę z Wellington, która pracowała również przy trylogii Petera Jacksona jako ilustratorka i artystka koncepcyjna. Przygotowała też projekty znaczków na premierę „Drużyny Pierścienia”.

Emisja znaczków zaplanowana jest na 1 września, zamówienia można składać od 9 sierpnia. Nowozelandzki operator pocztowy, NZ Post, zapowiada też, że to dopiero pierwszy z produktów związanych z rocznicą – w planie są też monety.

Serwis TheOneRing.net dotarł do dokładniejszych informacji. Według artykułu, kolekcja ma liczyć 6 znaczków: 3 znaczki za 1,50 NZD, z ilustracjami Bag End, hobbitów ukrywających się przed Upiorem Pierścienia oraz Gospodą pod Rozbrykanym Kucykiem, za 2,80 NZD z Arweną uciekającą przed Czarnymi Jeźdźcami, za 3,60 z walką Gandalfa z Balrogiem oraz za 4,10 NZD z Argonath.

Nie jest to pierwsza podobna kolekcja od NZ Post. Każdy z sześciu filmów Petera Jacksona doczekał się swojej kolekcji przy okazji premiery. Do tego w 2004 roku wydano serię „Home of Middle-earth”, zestawiającą filmowe sceny z rzeczywistymi lokacjami gdzie je kręcono.

Źródła:

3 uwagi do wpisu “Znaczki na dwudziestolecie filmowe od NZ Post

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.