Sierpniowe spotkanie Parmadilich w Katowicach

Parmadili zapraszają w sobotę, 7 sierpnia na kolejne spotkanie w Katowicach. Odbędzie się w kawiarnio-księgarni Black Woolf. Hasło spotkania to: „Prawo oraz przestępczość w Śródziemiu”.

Poprzednie, lipcowe spotkanie dotyczyło kobiet w Śródziemiu i nie tylko w Śródziemiu. Główne postaci, nad jakimi się zastanawiano, to Edith Bratt, późniejsza Edith Tolkien, krasnoludzkie kobiety na podstawie tekstów Tolkiena i typowego przedstawienia krasnali ogrodowych czy Arwena w filach Petera Jacksona.

Kolejne spotkanie zaplanowano na sobotę, 7 sierpnia, na godzinę 11:00. Odbędzie się w kawiarnio-księgarni Black Woolf w Katowicach przy ulicy 3 maja 25. Zostaną podjęte starania, by podobnie jak w poprzednich przypadkach, odbyła się transmisja również za pomocą platformy Jitsi, pod adresem http://meet.jit.si/ParmadiliSKF.

Parmadili (w quenyi „miłośnicy ksiąg”) to nazwa Sekcji Tolkienowskiej Śląskiego Klubu Fantastyki. Jest to jedna z najdłużej działających polskich grup zrzeszających fanów twórczości Profesora. Powstała w 1985 roku, choć działalność około-tolkienowska odbywała się w Klubie już wcześniej. Ich działalność to m.in. comiesięczne spotkania tolkienowskie w Katowicach.

Źródło: http://elendili.pl/viewtopic.php?p=168915#168915

2 uwagi do wpisu “Sierpniowe spotkanie Parmadilich w Katowicach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.