Fornost 2021: Ostatnia Wiedźma

Po roku przerwy, konwent terenowy Fornost wraca do Czatachowej. Odbędzie się w terminie 7-14 sierpnia, zaś osadzona w Śródziemiu gra główna zaplanowana jest na 12-14 sierpnia.

Tegoroczna gra główna zatytułowana będzie „Ostatnia Wiedźma”. Jest powiązana z historiami tworzonymi w latach ubiegłych, opisującymi historię Śródziemia ponad 150 lat po wydarzeniach „Władcy Pierścieni”. W „Ostatniej Wiedźmie” akcja rozgrywać będzie się w 171 roku Czwartej Ery, u podnóża Gór Mglistych. Gracze będą rozwiązywać tajemnice zamkniętej kopalni i opuszczonej wioski. W rozgrywce bierze udział sześć frakcji: wysłannicy Aernara, krasnoludowie, strażnicy, hobbici, badacze z Akademii im. Estelma i elfowie oraz trubadurzy.

Przed zapisaniem się na konwent niezbędne jest zapoznanie się z dokładnymi zasadami gry, zwłaszcza w kwestii broni i zasad bezpieczeństwa. Organizatorzy ogłosili też, że konwent dostępny będzie tylko dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19 (z możliwymi wyjątkami ustalanymi indywidualnie).

Fornost jest LARP-owym (do Live Action Role Play, gra fabularna rozgrywana na żywo) konwentem terenowym, który choć teoretycznie nie nastawia się tematycznie wyłącznie na Tolkiena, to gra główna od lat rozgrywa się w Śródziemiu. Poza wydarzeniem tolkienowskim odbywają się również inne gry, w odmiennych klimatach.

Jak większość wydarzeń, tak i zeszłoroczny Fornost nie odbył się w tradycyjnej formie. Zamiast spotkania na żywo, organizatorzy przygotowali Fornost Online, który oferował m.in. prelekcje, quizy i sesje o tematyce tolkienowskiej.

Gra główna na Facebooku: https://www.facebook.com/events/188258049044963/

Strona konwentu: http://fornost.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.