Nowe informacje o serialu Amazonu

Serwis TheOneRing.net opublikował wczoraj artykuł, w którym przedstawia 20 szczegółów serialu „Władca Pierścieni” od Amazonu, do których udało się dotrzeć redakcji. Wśród nich są m.in. kwestie nagości czy praw do „Silmarillionu”.

Choć od dawna wiadomo, że akcja przynajmniej części serialu związana będzie z Númenorem, po raz pierwszy potwierdzono, że Amazon ma prawa korzystać z treści zawartych w „Silmarillionie” i „Niedokończonych Opowieściach”. Trzech ekspertów od Tolkiena brało udział w pracach, a Tolkien Estate miało wyrazić pozytywną opinię o produkcji. Samo TE ma być dużo bardziej zaangażowane niż przy poprzednich filmach osadzonych w Śródziemiu

Podjęto pewne kroki, by utrudnić wycieki informacji do mediów. Między innymi, aktorzy korzystają wyłącznie z cyfrowych wersji scenariusza, z ściśle regulowanym dostępem do niego. Ma też istnieć fałszywa ekipa filmowa, kręcąca materiał niezwiązany z właściwym serialem. Większość zdjęć zakończyła się w kwietniu tego roku, ale nie wszystkie „duże nazwiska” aktorów i reżyserów zostały ujawnione.

Dla pewnych grup fanów istotną wiadomością będzie, że nagość w serialu ma się pojawiać rzadko i wyłącznie w kontekście nieseksualnym. Jako przykład podawane jest przedstawienie zdeprawowana elfów w mrocznej scenerii przypominającej obozy koncentracyjne. Wątek nagości był nieraz podnoszony przez fanów, którzy w petycjach prosili o zachowanie w tej kwestii zgodności z katolickimi poglądami Tolkiena.

W serialu mają się pojawić przodkowie hobbitów (w jednego z nich ma wcielić się Sir Lenny Henry), o ciemniejszym kolorze skóry. Zapowiedziano obecność Celebrimbora (jednak pierwotnie obsadzony w tej roli Tom Budge otrzymał ostatecznie inną rolę). Sauron/Annatar nie zostanie ujawniony w sezonie pierwszym.

Serial „Władca Pierścieni” od Amazonu został oficjalnie ogłoszony w 2017 roku, kiedy doszło do porozumienia Amazon Studios, Tolkien Estate, Tolkien Trust, HarperCollins i New Line Cinema. Po trudnościach i opóźnieniach związanych z pandemią, planowana premiera to połowa 2022 roku. W planie jest pięć sezonów, po 8-10 odcinków.

Źródło: https://www.theonering.net/torwp/2021/07/20/110907-spy-report-incredible-details-from-amazons-lord-of-the-rings-characters-sexless-nudity-halflings/

Jedna uwaga do wpisu “Nowe informacje o serialu Amazonu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.